Porady, Trendy

Czy sportowe stylizacje mogą być modne?

Każda z kobiet doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w niektórych sytuacjach, najlepiej jest stawiać na proste i wygodne rozwiązania. Właśnie z tego powodu, coraz częściej i coraz chętniej panie po prostu wybierają dresy lub inne modele sportowych spodni, które z pewnością im ten komfort zapewnią. Warto jednak wiedzieć, że sportowe stylizacje wcale nie muszą jednocześnie skłaniać nas do rezygnacji z eleganckiego i klasycznego wydźwięku. Jak więc utrzymać swój outfit w ramach sportowej elegancji i co założyć do dresowych spodni?

Sportowa elegancja – jakie są ogólne zasady tego stylu?

Sportowa elegancja to bez wątpieni ten kierunek w modzie damskiej, który zdobywa sobie coraz to większą popularność. Jednocześnie kreowanie stylizacji w tym zakresie sprawia paniom nieco więcej problemów. Faktem jest, że połączenie sportowych spodni z innym elementem garderoby niż bluza, może wydawać się – przynajmniej na samym początku – nieco kontrowersyjne. Jednak to właśnie przełamywanie utartych schematów pozwoli na osiągnięcie najlepszych efektów. Wobec tego, jakie są zasady stylu sportowa elegnacja? Otóż do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • wykorzystanie sportowych spodni jako podstawę do stworzenia stylizacji;
  • odpowiedni dobór dodatków o luksusowym i prestiżowym wydźwięku – to one pomogą osiągnąć elegancki wydźwięk stylizacji;
  • dobranie eleganckiej góry w formie bluzki lub nawet marynarki.

Jak więc widać, sportowa elegancja nie jest zbyt wymagająca, a panie mogą dzięki niej poczuć się zarówno modnie jak i wygodnie.

Co założyć do sportowych spodni?

Skoro jesteśmy już świadome tego, jakimi zasadami kieruje się sportowa elegancja, wówczas warto sobie również odpowiedzieć na pytanie: co założyć do sportowych spodni? Otóż w tym momencie – zgodnie z założeniami – powinnyśmy dopasować do nich elegancką górę. Może być to faktycznie zwykły top lub crop top w białym lub czarnym kolorze, jednak nie możemy wówczas zapomnieć o tym, by zdecydować się na elegancką marynarkę. Co więcej, spodnie dresowe możemy także śmiało połączyć z elegancką bluzką, choć powinna być ona wykonana z odpowiedniego materiału – najlepiej z bawełny lub tiulu, co będzie idealnie współgrać z dresowymi spodniami. Nie zapominajmy także o dodatkach, które idealnie uzupełnią całą stylizację i nadadzą jej harmonijnego wydźwięku. Najlepiej sprawdzają się torebki na biżuteryjnym pasku lub nerki – noszone przez ramie – z połyskującymi elementami. Warto postawić także na nieco bardziej wyrazistą biżuterię oraz np. okulary przeciwsłoneczne. Tak wykreowana stylizacja idealnie wpisze się w schemat sportowej elegancji.

Jak połączyć spodnie dresowe z elegancką bluzką?

Z pewnością wiele kobiet może w tym momencie zadać sobie jedno pytanie: jak połączyć spodnie dresowe z elegancką bluzką? Otóż to również nie jest zbyt skomplikowane. Zadbajmy o to, by elegancka bluzka była wpuszczona w dresy – to pomoże nam również podkreślić walory sylwetki. Postawmy również na elegancką marynarkę lub ramoneskę wykonaną ze skóry. W ten sposób uda się nam świetnie zrównoważyć całą stylizację i sprawić, że będzie ona harmonijna i kompletna. Jeśli nie decydujemy się na marynarkę, wówczas zadbajmy o odpowiednią torebkę – najlepiej z połyskującymi ozdobami.